İlaçla Kırışık Tedavisi

İlaçla kırışıklık tedavisi tüm dünyada milyonlarca insan tarafından gençleşmek, güzelleşmek daha az kırışık ve daha aydınlık bir yüze sahip olmak için kullanılan bir yöntemdir. Bebek iğneleri ile deri altına uygulanır. İyi hekimlerin elinde çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. İlacın adını yeni kanunlar nedeni ile buraya yazamıyoruz.

Bu tedavide uygulama ağrısız denecek kadar rahattır ve üstten uyuşturma yeterlidir. Yaklaşık yarım saat süren bir kızarıklık dışında deride iz bırakmaz. Kişi işine ve sosyal hayatına hemen dönebilir. Etkisi üç günde başlar on dört günde yavaş yavaş oturur, ortalama dört ay devam eder. Bu süre sonunda kırışıklıklar eski halinden kötü olmaz ama gençleşmiş görüntüye alışan kişi eski haline dönünce mutsuz olabilir.

Uygulanacak doz ve uygulama yerleri kişinin isteklerine ve anatomisine göre belirlenir. Ben doğal görünümlü, bakıldığında tedavi gördüğü belli olmayan uygulamaları tercih ediyorum. Bu ilacı genç yaşlarda yüz kırışıklıkların oluşmasını engellemede, kırışıklığı olan kişilerde ise daha aydınlık ve güzel bir yüze sahip olmak için kullanıyorum. İlacın uzman hekimler tarafından yapılması gereken reçete ile temin edilecek bir ilaç olduğunu lütfen unutmayın.

 


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:34:51

İlaçla Kırışık Tedavisi ile ilgili sıkça sorular sorular

En önemlisi, duygularımızın ifadesinin kırışıklıklar değil, tedavi edildiğini anlamaktır. Örneğin bir kişiye uygulanacak tedavi şekli “Çocuklarım kaşlarım çatıyor ve hep kızıyorum diyor” diyen “Normalde kendimi çok güzel hissediyorum ama bu satırlar benim gülmek beni mahvediyor ”. Bir sanatçının uygulamaları, çevresinde kırışıklık tedavisi olduğu için eleştirilecek biriyle neden aynı olsun? Uygulamayı kişinin yaşına, sosyal çevresine, işine, tarzına ve çevresinde uyandırmak istediği duygulara göre düzenlerim. Uygulamaya gelmeden önce aynaya bakılmalı ve kendine “Neden kırışıklık tedavisi istiyorum? Yüzümün hangi kısmında şikayet var? Bu konudaki karar da estetik plastik cerraha bırakılabilir.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Evet, bilimsel olarak yararlı olduğu görülmüştür. Dünyanın dört bir yanındaki birçok meslektaşın kırışıklık tedavisi konusunda bilimsel çalışmaları var. Hepimiz bu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kırışıklık tedavisi uygulamaları için yüzün kas ve sinir yapısının iyi anlaşılması önemlidir. Kırışıklıkları tedavi etmek için kullandığım yüzün sinir ve kas yapılarını incelediğim Amerika Birleşik Devletleri'nde de anatomi çalışmaları yayınladım. Bu anatomi çalışmaları ve yayınlandıkları dergiler aşağıdaki gibidir:

Tayfur V, Edizer M, Magden O. Yüzeyel temporal arterin anatomik temelleri ve fasiyal sinirin temporal dalı. J Craniofac Surg. 2010 Kasım; 21 (6): 1945-7
Magden O, Edizer M, Atabey A, Tayfur V, Ergur I. Üst dudağın arteriyel anatomisinin Kadaverik çalışması. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi 2004 Ağu; 114 (2): 355-9
Edizer M, Magden O, Tayfur V, Kiray A, Ergur I, Atabey A.Alt dudağın arter anatomisi: kadavra çalışması. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi 2003 Haziran; 111 (7): 2176-81
Bu çalışmalar, birçok meslektaşımın yurt içi ve yurt dışındaki yeni çalışmalarında da referans olarak kullanılmaktadır.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Kırışıklık tedavisi uygulamalarının maliyeti sanıldığı kadar yüksek değildir. Pek çok kişi uygulama sonrasında daha az makyaj ve krem kullandıklarını ve ilaçlarla kırışıklıklardan kurtulmanın daha ekonomik olduğunu söylüyor. Kullanılan ilacın maliyeti ana sorun değildir. Kırışıklık tedavisinin bir yutkunma hapı olmadığını unutmayın. Herkese standart dozlar ve uygulama verilmemelidir. Yani gerçek güzellik işi yapan kişinin becerisi, uygulama nedenleri ve yolu ile ortaya çıkar. Bu durumda fiyatları farklı şekilde belirlemek her estetik plastik cerrahın doğasındadır. Plastik cerrahınıza kırışıklık tedavisi masraflarını sorun.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Çünkü böyle bir ilaç henüz keşfedilmedi. Kırışıklık tedavisinin nüksetmesi ticari kaygılardan kaynaklanmaz. İlaç sinir uçlarını kapatarak etki eder. Bu durumda sinirler doğal olarak yeni uçlar yaratır ve çalışmaya devam eder. Bu durumda ilaç sinirlerin yeni uçlar oluşturmasına kadar etkilidir. Kısaca kırışıklıkların geri dönüşü doğal bir sonuçtur. Ayrıca insanların kırışıklık tedavisinden vazgeçmeleri halinde eski hallerine dönebilmelerinin de bir avantaj olduğunu düşünüyorum.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Sinir yeni uçlar oluşturduğunda kırışıklıklar geri döner. Bu ipuçları bazı insanlarda hızlı, bazılarında ise yavaş ortaya çıkar. Ben de bazı meslektaşlarım gibi kısa vadede tekrar kırışıklıklar olursa ücretsiz tedavi veriyorum. Kırışıklıklar yavaş yavaş üç aydan altı aya döner. Bu arada kişi üç ay sonra görünümünden rahatsızlık duyduğunda kırışıklık tedavisini tekrarlar. Pek çok insan, ekonomik etkinin tam olarak uygulanmasının altı aylık süresinin sona ermesini beklerken, bazıları geri dönüşün ilk işaretlerinin görüldüğü üç ay içinde çok ılımlı bir şekilde yeniden başvurmak istiyor.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Bence bu ilacın en yararlı alanlarından biri aşırı terlemenin tedavisi. Yüzden, koltuk altlarından, ellerden ve ayaklardan terleme birçok insan için hoş olmayan durumlar yaratır. Koltuk altı terlemesi giysilerde halka şeklindeki izlere neden olur. Kendini önemseyen birçok erkek ve kadın, çevresine ve arkadaşlarına böyle görünmekten hoşlanmaz. Bu durumda tedavi çok ama çok faydalıdır. Doğru yapılırsa ve ilaç yeterli miktarda verilirse kişi bu kötü duruma hiç düşmeyecektir. Terleme tedavisinde ilaç 12 ay etkilidir. İşlem ağrısızdır ve etki bir gün içinde hemen görülür. Elleri aşırı terlediği için el sıkışmaktan bile kaçınan insanlara yardım edebilmek de çok güzel.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Vlog

Dysport ve Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Dysport ve Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Burcu Esmersoy ile Haftasonu programında Botilinium toksinA ile yapılan kırışıklık tedavileri ile ilgili bilgiler paylaştım. Aynı zamanda çene sıkma , terleme ve migren tedavilerinde de kullanılan bu yöntem ile ilgili detaylı bilgiyi videomuzda bulabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan İlacın Başka Faydaları Var Mıdır?

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan İlacın Başka Faydaları Var Mıdır?

Kırışıklık Tedavisinde Kullanılan İlacın Başka Faydaları Var Mıdır?

Kırışıklık Tedavisinde İğneler Yerine Kremle Tedavi Yapılır Mı?

Kırışıklık Tedavisinde İğneler Yerine Kremle Tedavi Yapılır Mı?

Kırışıklık Tedavisinde İğneler Yerine Kremle Tedavi Yapılır Mı?

Kırışıklık Tedavisinde Cerrahınız Nelere Dikkat Etmelidir?

Kırışıklık Tedavisinde Cerrahınız Nelere Dikkat Etmelidir?

Kırışıklık Tedavisinde Cerrahınız Nelere Dikkat Etmelidir?

Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim