Düzeltme Meme Ameliyatları

 Meme büyütme ameliyatı sonrası erken ve geç dönemde problemler görülebilir. Biz düzeltme meme  ameliyatını da keyif  ile yapıyoruz.

Geç dönem görülen problemler ;

  • protezin patlaması ,
  • protez etrafı sertleşmeler ,
  • zaman içinde protezli memenin sarkması,
  • 2010 yılından önce yapılan meme büyütme ameliyatlarında protezin kullanım ömrünü dolması gibi sıralanabilir.

Erken dönem problemler ;

  • protezin küçük ya da büyük olması,
  • protezin estetik olmayan konumlara yerleştirilmesi,
  • protezin memeye göre çok yukarda ya da çok aşağıda olması,
  • protezin birbirinden çok ayrık olması gibi sıralanabilir.

 

Geç dönem problemlerin çözülmesi ;

2010 yılından önce takılmış protezlerin büyük çoğunluğunun ömrü 12 yıl ile kısıtlıdır.Bu yüzden bu protezlerin, sorun olsun ya da olmasın değişmesi gerekebilir.

 

 En basit hasta grubu hiçbir sorun olmadığı halde protez değişimi yapılanlardır. Lütfen bu konuda plastik cerrahınızla görüşünüz.

 Protezi patlamış, meme protezinde sertleşme olan, memede sarkma ve şekil bozukluğu olan hastaların ameliyatları ustalık ve deneyim ister. Ben bu ameliyatları büyük bir keyifle yapan hekimlerden biriyim.

 

 Asıl yapılacak işlemler hasta bazında belirlenir.Sarkmış ise dikleştirme yapılır, aynı zamanda dikleştirme yapılırken protez de yenilenir.Ben protezi patlamış memeye dağılmış bir çok hastayı tedavi ediyor, bu işlemlerde protez etrafındaki kapsülü tam çıkarılmasına doku içine yayılan silikonların tam temizlenmesine ,gerekli düzeltmeler yapılırken kas üstünde olan protezlerin dual plan ile kas altına alınmasını öneriyorum.

 

Erken dönem yani ilk yıllar içinde problem yaşayan hastalarda protezlerin değiştirilmesi ,protezlerin konumlarının değiştirilmesi takılmış protezlerin çıkartılarak yenileri ile değiştirilmesi uygulanabilir. Protez konmuş ama sarkıklığı düzelmemiş memeler de protez değiştirilerek ya da var olan protez korunarak dikleştirme yapılabilir.

 

 Bu ve bunun gibi daha çok probleme kişiye özel çözümler bulunmalıdır. Burada ben plastik cerrah olarak ne elde  edebileceğimi açık ve net olarak biliyorum ve bunu hastayla paylaşıyorum. Hastanın da benden ne istediğini açık ve net olarak söylemesini istiyorum .Burada önemli olan, memenin daha önce ameliyat olduğu ve tıbbi gerçeklerin var olduğudur.Ne ben, ne de hasta bazı durumlarda istediğimizi tam elde edemeyiz.Önemli olan memede olabilecek en güzel şeyin peşinde koşmaktır.Bunu bir bahane olarak öne sürmüyorum. Yapılabilecek en iyi yapma konusunda kararlılığım devam etmektedir.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:34:51
Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim