Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı ameliyatsız ya da ameliyatlı yöntemlerle tedavi edilebilr. Hayat nefesle başlıyor. Burnun en önemli görevi nefes almak tabii ki. Burundan nefes alamayanlarda kötü uyku, horlama, ağız kuruluğu, diş çürükleri, sporda başarısızlık, mide problemleri, kalp sorunları gelişebiliyor.

Kötü nefese yol açan birçok problem var. Sigara da bunların başında geliyor. Sigara içenlerde burun etlerinin genişlemesi ile hava akımı azalıyor.

Tedavi ise çok açık sigarayı bırakmak. Bunun dışında şekil bozukluklarına bağlı nefes tıkanıklıkları da gözüküyor. Bu durumlarda ameliyat iyi sonuçlar veriyor. Burnu birbirine bağlanmış hava boruları olarak düşünebilirsiniz bu boru hangi noktalarda darsa oranın düzeltilmesi lazım.

Birçok kişi tek problemin burun içi eğrilikler olduğunu düşünür ama işin aslı öyle değil. Burun ucunun düşük olması, burun sırtının dar olması, burun etlerinin büyüklüğü de çok önemli. Burun ucunuzu aşağıya bastırın ya da burun ucunu sıkıştırın nefesinizin nasıl bozulduğunu göreceksiniz. Burun ucunu kaldırdığınızda ise çok daha rahat nefes alırsınız. Tüm bu sistemin beraber değerlendirilmesi gerekir.

Kimi zaman burun içinde eğriliği olan kişiler o kadar rahat nefes alır ki ameliyat gereksizdir. Öncelikle tüm nefes hattı değerlendirilir ve plan yapılır. Nefes açma işlemleri lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Burun ucu, burun sırtı, iç eğrilikler ve burun etleri düzeltilir. Nefes açma işlemi estetik burun ameliyatları ile sıklıkla beraber yapılır. Aynı işlemde şekil düzelirken nefesin açılması istenir.Tamponlar her kişide gerekli değildir ama illa da gerekliyse kullanılır. Bu insanlar ağızdan nefes almaya alışık oldukları için tampon daha az rahatsız eder.Tamponlar çeşitli tiplerdedir. İhtiyaca göre seçilirler. Hava geçişine izin veren silikon tamponlar daha rahattır. Duruma göre tampon bir ila üç gün tutulur.Çıkartılırken uyuşturma yapılabilir daha konforlu olur. Önce şiş olan dokular kısa zamanda iner ve nefes daha da rahatlar.

Burun Estetiği Hasta Yorumları

Burun Estetiği hasta yorumu
Nuray S.
Burun ameliyatı oldum. Sonuçtan çok memnunum.
Begüm E.
Herkese merhaba,
Bu benim hayatımda yapmıs oldugum ilk yorum.Volkan Beyi bir arkadasım vasıtasıyla tanımış oldum ve iykide tanımıs oldum basarısız gecen bir burun ameliyatında pskolojim tamamen bozuldu burnumun ve pskolojimin düzelebilmesi için Volkan Beye basvurdum.Volkan Bey inanılmaz kibar ve işini tam anlamıyla profesyonelce yapan bir hekim. benim tekrar tekrar sordugum sorulara aynı sabır ve incelikle tekrar tekrar yılmadan cevap verdi. Benim tedavim için dolgu ve ameliyatın nasıl olucagını en ince ayrıntısına kadar anlatıp photoshop programıyla görsellerini gösterdi. Ameliyatın daha iyi sonuc vericeğini söylemesine rağmen dolguylada yeterli tatmine ulasıcagımı belirtip bu işin para için olmadıgını kişinin beklentisiyle bağlantılı oldugunu bana kanıtladı. Volkan Bey benim burnumdaki
*gaga burun sendromunu
*fazla kısaltımış burun deforminitesini
*Dar burun sendromunu
*Ters v deforminitesini
sadece dolguyla düzelti. Ayrıca NEFES PROBLEMİMİ BİLE DOLGUYLA düzelti.Ve yapmıs oldugu photoshopdan bile daha güzel bir burun yaptı.Bu kadar uzun yazdıgım için herkesden özür dilerim fakat insan kendi basına gelmeyince inanın bilmiyor ben üzüldüğüm dönemde her gün milyonlarca literatür arastıyordum o yüzden benim durumumda olan biri varsa içtenliğime güvenip gönül rahatlığıyla kendini Volkan Beyin yeteneğine ve güzelik anlayısına emanet edebilir. Başarız gecen ameliyattan önceki kendi benliğime benziyip güzelleştiğim doğal bir burnum oldu.Kendisine burdan sonsuz teşekkür ederim. İyki sizsiniz. Tekrar görüşmek üzere...
Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim