Vajina Estetiği

Vajina estetiği estetik plastik cerrahinin en önemli konularından biridir. Özellikle doğumdan sonra, bazı kadınlarda ise doğuştan ya da yaş ilerledikçe vajinada da gevşeme ve diriliğinde azalma oluyor. Vajen dudaklarının sarkması ve hacmini kaybetmesi de çok önemli. Erkek ve kadın da cinsel ilişkiden zevk almamaya başlıyor. Kadın orgazm olamıyor erkekse boşalsa bile zevk alamıyor.Birbirlerine bile itiraf edemedikleri bu sorun sanki doğal bir süreç olarak kabul ediliyor ve duygusal ve cinsel soğukluğa yol açıyor. Aslında bu durumun tedavisi mümkün vajina estetiği ile cinsel mutluluk arttırılıp duygusal yakınlık tekrar sağlanabilir. İşlem belden uyuşturma ile uyutmadan yapılıyor.

Vajina gençleştirmenin ilk basamağı gevşekliğin ortadan kaldırılması için vajina daraltma işlemi. Kaslar sıkılaştırılarak dirilik sağlanıyor. Gerekirse sarkık iç dudaklar küçültülüyor. Yağ transferi ile sarkmış ve sönmüş dış dudaklar yumuşak ve gergin görüntüye kavuşturuluyor. İç dudak estetiği için labioplasti yapılıyor. Tüm bu işlemler sonucu görünür bir iz kalmıyor. Ameliyat sonrası dönemde sekiz hafta cinsel perhiz öneriyorum.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:34:51

Vajina Estetiği ile ilgili sıkça sorular sorular

Cinsel mutluluk her çiftin en doğal hakkıdır. Bu mutluluk aynı zamanda duygusal yakınlık sağlar. Birçok mutlu evlilik, mutlu bir cinsel yaşamın temelinde yatar.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Cinsel mutsuzluğun birçok nedeni var. Psikolojik nedenleri ve sistemik hastalıkları sorgulamak çok önemlidir. Bu durumda kişiyi uzmana yönlendiririm. Sorun vajinanın gevşek olması ve iyi görünmemesi ise vajina daraltma gençleştirme çok faydalıdır.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Bu işlemin farklı teknikleri var. Doğru teknikle iz kalmaz. Eski doğumlardan kaynaklanan iz varsa estetik plastik cerrahi yöntemlerle azaltılır.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Bazı kişilerde bu bölgenin güzelleşmesi için vajina daraltma ve labioplasti yeterli değildir. Gençken, diri ve yumuşak dış dudaklar yaş ilerledikçe hacmini kaybeder. Düz ve sarkık bir görüntü oluşur. İnce iğnelerle kişinin karnından alınan yağ hücreleri, ameliyat izi oluşturmadan gergin, yumuşak ve genç bir görünüm oluşturur.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Sekiz hafta karışmamayı öneririm. Bu dönem vajina dokusunun iyileşmesi için gerekli bir dönemdir. Kendi cerrahınızın önerileri farklı olabilir.

 

İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31

Vajina gençleştirme için farklı prosedürler vardır. Buna göre fiyat değişiklikleri olabilir. Plastik cerrahınızdan bilgi alabilirsiniz.


İçeriğin son güncellenme tarihi: 01.02.2024 09:35:31
Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim