Kulak Estetiği

Kepçe kulaklı hastaların muayenehanemde resmini çekip bilgisayarda ameliyat planını yapıyorum. Hastayla ne kadar düzeltme yapacağımıza beraber karar veriyoruz. Açılmaya karşı yazılı garanti veriyorum. izin veren eski hastaların resimlerin görebilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatını lokal anestezi ve sakinleştirici ilaçlarla yaparken ince milimetrik hesaplarla simetriyi sağlıyorum. Hastanede steril şartlarda gerçekleştirdiğim işlem sırasında ayna ile hastalara kulaklarının nasıl olduğunu gösteriyorum. Ameliyat sonrası süreç çok az ağrılıdır. Kullandığım tüm dikişler zamanla erir ve kulakta ağrıya yol açmaz. Kulaklar bir yada iki gün sargıda kalıyor. Bu sargıyı şehir dışı hastaları kendileri de açabilir. Gündüz bandana taktırmıyorum, gece uyurken bir hafta bandana takmak yeterlidir. Gündüz bandana takmayınca işe ve normal hayata geri dönmek daha kolay oluyor.

 

Kepçe kulak bozukluğu karikatürlerde komik, sevimli, bazen de çok zeki olamayan bir ifade yaratmak için kullanılır. Gerçek hayatta ise çocuklarda farklı görünüşlerin alaya alınması ve aşağılanması ile psikolojik olarak sorunlar yaratmaya başlar. Bu psikolojik sıkıntı ilerleyen yaşlarda da devam edebilir. Kepçe kulaklı birçok kişi saçlarını toplayamaz, kısa kestiremez. Özellikle okul kurallarının uzun saça izin vermemesi nedeni ile gençlik çağları utanç içinde geçebilir.

 

Kepçe kulak düzeltmeleri uzun yıllardır başarı ile yapılmaktadır. Estetik girişimlerin çoğu 17 yaşından sonra yapılırken, kepçe kulak düzeltmeleri 6 yaşından itibaren yapılabilir. Erken tedavinin amacı çocuğun ruh halinin kötü etkilenmesini önlemeye çalışmaktır. Kişinin kepçe kulaklı olması duymayı azaltmadığı gibi kepçe kulağın düzeltilmesi de duymayı engellemez. 10 yaşına kadar uyutma (genel anestezi) tercih edilirken bu yaştan sonra bölgesel uyuşturma (lokal anestezi) ve sakinleştirici ile işlem yapılabilir. Kepçe kulak tek tip değildir ve duruma göre yöntem seçilir. Kulak arkasından yapılan işlemlerle kepçe görüntüsü doğal ve uyumlu bir hale getirilir.

 

Kulak Estetiği ile ilgili sıkça sorular sorular

Bence her hastanın kepçe kulağı farklıdır. Kulak üç kısma ayrılır. Üst, orta ve alt bölümler ayrı ayrı kepçe olabilir. Hastanın kafa açısına göre kepçeliğin düzeltilmesi önemlidir. Örneğin yukarı doğru genişleyen bir kafada kulağın üst kısmı kafaya daha yakın yapılırsa sonuç daha güzel olur. Orta kısım kafaya çok yakın olmamalıdır. Kulak memesinin dışa doğru çıkık olması, kulak kenarının düzensiz şekli, üst ön kısmın açık olması ve iki kulağın farklı oranda kepçe olması özellikle ustalık isteyen aman düzeltilebilecek durumlardır. Çok sayıda kepçe kulak ameliyatı yapıyorum. Yaptıkça ne kadar fazla ayrıntıya dikkat etmem gerektiğini anlıyorum. İlk başlarda sadece kulağın arkaya kıvrılması yeterli geliyordu. Artık bu üç bölümün tam dengede olması ve kafa yapısına göre kulakların duruşunun düzeltilmesine çok önem veriyorum.

Her cerrahın benimsediği ve güvendiği farklı teknikler bulunur. Onlarca teknik arasında kendimize ve elimize uyanı seçeriz. Ben kepçe kulak ameliyatında açılmaya karşı tam garanti veren plastik cerrahlar grubundayım. Bu şu demektir kulağın ameliyat olduktan sonra açılması durumunda düzeltmesini yaparken hastadan ekstra ücret talep edilmez. Hastane masrafları da plastik cerrah tarafından karşılanır. Kepçe kulağın düzeltilmesinde milimetrik ince hesaplar yapar, kalıcı yöntemler kullanmaya gayret ederiz. Birçok noktada kendi geliştirdiğim teknikleri kullanıyorum. Bu garanti bir çok hasta için çok önemlidir.
 
İkinci önemli konu ameliyattan sonra kulakta kalacak izlerdir. Tüm hastaların içini rahatlatmak istiyorum. Garanti veren ya da vermeyen tüm yöntemler eğer iyi bir Plastik Cerrah tarafından yapılırsa kulakta görülecek bir iz bırakmaz.  Bu ameliyatın kulağın arkasından yapılması izleri çok güzel gizlemektedir. Bu konuda başvurduğunuz Plastik Cerrahınız zaten size birçok hastasının resimlerini göstererek kendini ispat edecektir.

Hayır değildir. Benim gibi bir çok Plastik Cerrah daha hastasını ameliyathaneye indirmeden sakinleştirici ilaç yaptırır. Hastaların “cesaret iğnesi” dedikleri bu yöntemle ameliyat korkusu kalmaz. Kulağa yapılan iğne hiç rahatsız etmez. Kulak bir kere uyuştuktan sonra zaten ameliyat çok kolay geçer. Sakin bir müzik hem hastamıza hem bize iyi gelir. İyi yapılan bir ameliyat sonrası ağrı çok az olur ve ağrı kesiciyle hemen geçer. Kendiliğinde eriyen dikişler kullandığımız için dikiş alma ağrısı da olmaz.

Bu konuyu iple kepçe kulak düzeltilmesi başlığı altında inceleyebilirsiniz.

Bizim yaptığımız ameliyatlarda iki gün sargı yapılır. Biz ya da hastanın kendisi sargısını açar duşunu alır ve hayatına devam eder. Gece ya da gündüz bandana taktırmıyorum. Kulaklar tamamen açık oluyor. Şişlikler bir hafta içinde çok azalıyor. Çalışan insanlar için bu önemli bir avantajdır. Kısa saçlılar bile iki gün içinde gündelik hayatlarına dönerler. Bir haftada spora başlanır.
 
Sonuç olarak kepçe kulak estetiğinde artık çok ciddi ilerlemeler var. Kendi Plastik Cerrahınızla yapacağınız görüşmede daha ayrıntılı bilgiler edinecek, önceki hastaların resimlerini görüp daha rahat karar vereceksiniz.

Kulak Estetiği Hasta Yorumları

Kulak Estetiği hasta yorumu
Burak D.
Kepçe kulak ameliyatımı geçtiğimiz salı yani üç gün önce gerçekleştirdi Volkan hocam. Önce çekilen fotoğraflar üzerinde düzeltme yaptı ve nasıl olacağına karar verildi. İnanın operasyondan sonra fotoğraftakilerden daha güzel oldu. Daha bir kulağımı bitirip nasıl olmuş diye gösterdiğinde bile özgüvenim yerine geldi diyebilirim. Her ikisi bittiğinde sonuç muazzamdı. Ameliyat esnasında hiç ağrım sızım olmadı. Bugün üçüncü günüm,sargılarımı kendim söktüm ve hiç ağrım, sızım yok. Değerli hocamız Volkan Bey,değerli ekip çalışanları Emre Bey ve Tünay Hanım iyi ki varsınız. Ameliyat öncesi ve sonrasındaki ilgi ve alaka için hepinize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İşinizde kolaylıklar diliyorum.
Evren Ü.
2014 yılında septoplasti (burun bölmesinin düzeltilmesi) amelıyatı olmuştum ve solunum problemlerimin devam etmesi üzerine iyi bir burun amelıyatı olmaya karar vermiştim.Uzun bir süre doktor aradım,bir arkadaşımın vasıtasıyla Dr.VOLKAN TAYFUR'un yanına gittim.Bir arkadaş gibi konuşmasıyla,psıkolojık desteğiyle amelıyat olmaya karar verdim.Ocak 2020 de amelıyat oldum sonuç mükemmel.Hem nefes hem de estetik açısından tam istediğim gibi oldu.Olumsuz yorumlara itibar etmeyin.Dr.VOLKAN TAYFUR kesinlikle işinde uzman içinizde en küçük bir endişe olmasın.

Vlog

Kulak Estetiğinde Son Gelişmeler

Kulak Estetiğinde Son Gelişmeler

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur, Burcu Esmersoy'un sunduğu Burcu ile Haftasonu programında 'Kulak Estetiğinde Son Gelişmeler' konusu ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur 'Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?' sorusunu yanıtlıyor.  

Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatları

Kepçe Kulak Düzeltme Ameliyatları

Ankara Dr. Volkan Tayfur Estetik Cerrahi Kliniği kepçe kulak düzeltme ameliyatları ve kepçe kulak estetiği ile ilgili detaylı bilgiler için videomuzu izleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur'un kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgilendirici videosunu izleyebilir ve Ankara kepçe kulak ameliyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim