Yağ Enjeksiyonu

Yağ transferi estetik plastik cerrahide hızla gelişen bir konudur. Vücudun birçok yerindeki kusurlar kişinin kendisinden alınan yağ dokusu ile düzeltilir. Yaş ilerledikçe yüzde çökmeler ve incelmeler olur. Yağ azalmasıyla deri kırışık hale gelir. Bu kişilerde yapılacak yağ transferi ile yüz daha genç ve güzel hale getirilir. İşlem küçük iğnelerle kesmeden yapılır.Yöntemin avantajı kanamanın çok az olması, yara izi bırakmaması, yabancı cisim kullanılmaması, dokunun ellenince yumuşak olmasıdır. Ağrı çok az olur. Yağ transferinin fazla yapılması aşırı şiş görüntüye yol açar ve estetik olarak güzel görünmez. Yaşa ve yüz yapısında uygun kararında yapılması gerekir. İşlemin kök hücreden zenginleştirsek bile dokuz ay ara ile üç defaya kadar tekrarlaması gerekebilir. Bundan sonra erime görülmez. Yağ transferi ile yüz gençleştirme dışında, burun şekillendirme, meme büyütme, vajina gençleştirme, çarpık bacak düzeltme, yara izlerini düzeltme gibi birçok uygulama alanı vardır. Yapılacak işleme göre lokal ya da genel anestezi tercih edilir.

Yağ Enjeksiyonu ile ilgili sıkça sorular sorular

Ne yazık ki, yağ hücreleri zeki varlıklar değildir. Nerede duracaklarını bilmiyorlar. Yıllar geçtikçe yüzümüze yorgun bir ifade yerleşir. Tutuklamalarımız çöküyor, çizgiler derinleşiyor. Tüm bu çabalardan sonra kendimize zaman ayırabildiğimizde kendimizi ararız. Fotoğraflarda ve aynada farklı görünmeye başlarız. Gençliğimizin genç görünümü nerede? Belimiz kalınlaşır, kalçalarımız büyür. Bu yağlar neden istemediğimiz yerlerde birikip, gerekli yerlerde azalır? Çoğumuz bu duyguların içindeyiz. Bu yüzden yağ transfer ediyorum. Yağı olması gereken yere taşımak için. Ayrıca meme küçüklüğü, çarpık bacaklar, mutsuz burun estetiği, düzeltilmek istenen bir ameliyat veya bir kaza izi yağ transferine aktarılabilir. Yağ transferinin meme büyütme ve bacak estetiğini kendi konularım altında sitemde anlattım. Yağ transferi beni heyecanlandıran bir şey.

İğnelerle yağ transferi yapılır, cilt kesilmez ve iz kalmaz. Kansız bir işlemdir. Kişinin kendi yağ hücreleri kullanıldığı için doku uyumu mükemmeldir. Yerleştikten sonra yağ hücreleri normal yaşamlarına devam eder ve sonuç kalıcıdır. Dokunulduğunda çok doğal bir his verir. Ayrıca taşıdığı büyük miktarda kök hücre ile cildi gençleştirir ve gençleştirir.

Doğal, uzlaşmaz, uyumlu bir sonuç hedeflenmelidir. Yağ transferi ince ve sabırlı bir çalışma gerektirir. Yüzü şişirmeye gerek yok. Yağ enjeksiyonu işlemi ipek halı dokumaya benzer. Her düğüm sabırla yerleştirilmelidir. Bir düğüm, gerekirse başka bir düğüm. Her düğüm uyumlu bir tablonun parçası olmalı, düğümler tek tek dokunmamalıdır. Kadınlarda yumuşak bir görüntü, erkeklerde erkeksi çizgiler oluşturulmalıdır.

Yağ transferi sırasında yağ hücreleri yıllarca yaşadıkları yerden alınır. Yeni ortamlarında beslenmeleri ve kılcal damarlarla bağlantı kurmaları gerekir. Her hücre başarılı olamaz ve kaybolur. Kök hücreden zenginleştirsek bile taşıdığımız yağ dokusunun bir kısmı eriyor. Gerekenden biraz daha fazla yağ hücresi nakli yapılır, ancak yağlar eriyene kadar kimse şiş bir yüzle dolaşmak istemeyeceği için çok fazla sürmek iyi bir çözüm değildir. Bazı kişilerde çok az erime olurken, bazılarının yağ transferini tekrar etmesi gerekir. Hücreler oturduktan sonra normal yaşamlarına devam eder ve sonuç kalıcıdır.

Plastik cerrahınıza yağ transferi ücretini sorun. Yapılacak o kadar çok işlem var ki ücretler buna göre değişecek.

Liposuction - Yağ Enjeksiyonu Hasta Yorumları

Liposuction - Yağ Enjeksiyonu hasta yorumu
Derya K.
Merhaba, 3ay önce Volkan Bey'e rinoplasti ameliyatı oldum.Aynı anda yüze yağ enjeksiyonu da yaptırdım.Sonuç umduğumdan da güzel oldu.Burnumda ufak bir nefes problemim de vardı o da ortadan kalkmış oldu.Yüzüme yapılan yağ enjeksiyonuyla cildim çok genç görünüyor artık.Hem bambaşka biri oldum hem de yüzumde ne yapıldığı anlaşılmıyor bile.Bu benim için çok önemliydi.Burdan Volkan Hoca'ma çok teşekkür ediyorum. Eline ve emeğine sağlık.Sizin gibi doktorlar iyi ki varlar.
Hemşire Hacer T.
Sayın Volkan Hocam’a ve Yağmur Hanım’a öncelikle güler yüzü ve ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim. Düğünüme bir ay kala hayatımın dönüm noktasını yaşadım. İnanıyorum ki yüzüm önceki halimden çok daha güzel olacak. Her ikisini de minnettarım. Cana yakınlıkları ve hoş sohbetleri beni çok etkiledi. 19 yaşındayım ama bu kararı aldığıma çok memnunum. Teşekkür ederim.


Vlog

Dolgu Uygulamaları ve Yağ Enjeksiyonu

Dolgu Uygulamaları ve Yağ Enjeksiyonu

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur, Burcu Esmersoy'un sunduğu Burcu ile Haftasonu programında 'Dolgu Uygulamaları ve Yağ Enjeksiyonu' konusu ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur - Yağ Enjeksiyonu - Burcu ile Haftasonu

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur - Yağ Enjeksiyonu - Burcu ile Haftasonu

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan Tayfur, Burcu Esmersoy'un sunduğu Burcu ile Haftasonu programında 'Yağ Enjeksiyonu' konusu ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Çarpık Bacakların Düzeltilmesinde Yağ Enjeksiyonu?

Çarpık Bacakların Düzeltilmesinde Yağ Enjeksiyonu?

Çarpık Bacakların Düzeltilmesinde Yağ Enjeksiyonu?

El Sırtına Yağ Transferi Nedir?

El Sırtına Yağ Transferi Nedir?

El Sırtına Yağ Transferi Nedir?

Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim