Dudak Yanak Dolgusu

Dudak dolgusu, yanak dolgusu, dudak dolgunlaştırma çok merak edilen konulardır. Dudaklar gerek doğuştan gerekse yaşın etkisi ile ince olabilir. Burun kenarından aşağıya uzanan çizgiler ve kaş arası çizgiler yaş ilerledikçe derinleşir ve kişiyi daha yorgun gösterebilir.

Dudakların kalınlaştırılması ve derin çizgilerin düzeltilmesi için tercihe göre kişinin kendi yağ dokusunu ya da geçici hazır dolguları kullanıyorum. Yalnızca dudakları ince olan hastalara dudak dolgusu yapıyorum. Olması gerekenden kalın dudak isteyenleri tedavi etmiyorum. Dudak ve ağız kenarı çizgilerinin tedavisinde ağrıyı engellemek için lokal uyuşturucu kullanıyorum. Kaş arası çizgilerin azaltılmasında önce ilaç uyguluyorum eğer gerek kalırsa dolgu yapıyorum. Kalıcı hazır dolguları problem çıkabilir korkusu ile kullanmıyorum. Uyguladığım dolguların 12 ila 18 ay sonra tekrarlanması gerekiyor.

Dudak Yanak Dolgusu ile ilgili sıkça sorular sorular

Sadece dudakları olması gerekenden daha ince olan kadınlara geçici dolgu uyguluyorum. Doğal dudaklara dolgu uygulamıyorum. Dudak dolgusunun fazla ilgi görmemesi ve dudakların doğal görünümden daha büyük olmaması bence çok ama çok önemli. İşlem sırasında dudağımı uyuşturuyorum.

Yanak dolgusu da dudak dolgusu kadar sıklıkla kullanılmaktadır. Yaşla birlikte derinleşen bu çizgiler için hazır geçici dolgular kullanıyorum. Yüz hatlarını ve dolgunluğunu ve estetik estetiği bozmak istemiyorum. İşlem sırasında bölgeyi uyuşturdum. Dolgu için kendi yağ dokusunu da kullanıyorum.

Bu dolguları tercih ediyorum çünkü geçici dolguların daha az soruna neden olduğuna inanıyorum. 12-18 ay aktif kalan dolguların yeterli olduğunu düşünüyorum.

Bu konuda uluslararası yayınlanmış birçok çalışma bulunmaktadır. Hepimiz bu çalışmaları yakından takip ediyoruz. Dudak bölgesinin yapısını inceleyen anatomik çalışmalar yapma imkanım da oldu. Amerika Birleşik Devletleri'nde dudak bölgesi anatomisi ile ilgili çalışmalarımız aşağıdaki gibidir.

Magden O, Edizer M, Atabey A, Tayfur V, Ergur I. Üst dudağın arteriyel anatomisinin kadavra çalışması. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi 2004 Ağu; 114 (2): 355-9
Edizer M, Magden O, Tayfur V, Kiray A, Ergur I, Atabey A.Alt dudağın arter anatomisi: kadavra çalışması. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi 2003 Haziran; 111 (7): 2176-81
Bu çalışmalar yurt içi ve yurt dışında birçok bilimsel araştırmaya referans olarak kullanılmıştır.

Dudak dolgunlaştırma fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Dudak ve yanak dolgusu üreten birçok firma bulunmaktadır. Estetik dolgularınızdaki malzeme yerine cerrahınızın becerisi için ödeme yapacağınızı unutmayın. Plastik cerrahınıza fiyatları sorun.

Dolgu Uygulamaları Hasta Yorumları

Dolgu Uygulamaları hasta yorumu
Nursan S.
Değerli doktorum Volkan bey,

Sizinle tanışmamız internetten, sizin sayfanıza bakarak oldu. Gelmeye karar vererek (botoks için) geldim. Ne ile karşılaşacağımı bilmediğim için endişeliydim. Ama öyle olmadı. Siz ve Arzu hanım çok sıcak ve güven vericiydiniz. Hem doktorluğunuz hem de insanlığınız bana bunu hissettirdi. Bu benim için çok önemliydi. 2 yıl oldu, daha da olacak inşallah Başarılarınızın devamı dileğiyle… Sizi seviyorum.
Zuhal Y.
Merhabalar,

Sevgili doktorumla botoks sayesinde tanıştım. Çok güler yüzlü ve sıcak kanlı birisi. Hiç göğüs ameliyatı düşünmezken Volkan Bey'in sayesinde göğüs ameliyatı oldum. Ameliyatın zor bir süreç olacağını düşünürken, çok kolay bir ameliyat süreci geçirdim. Hiç ağrı ve sıkıntı çekmedim, hemen işe başladım. Göğüs ameliyatı yaptırdığım için çok memnunum, çok güzel göğüslerim oldu. Çok memnunum. Çok teşekkürler. Ayrıca asistanı Arzu Hanım da çok güler yüzlü ve tatlı. Sizleri çok seviyorum.

Vlog

Botoks Hakkında Merak Edilenler

Botoks Hakkında Merak Edilenler

Ankara Dr. Volkan Tayfur Estetik Cerrahi Kliniği, Dr. Volkan Tayfur'un botoks hakkında merak edilenleri anlattığı videomuzu izleyebilir, Ankara botoks uygulamalarımız ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu Estetiği - Dudak ve Yanak Dolgusu

Dolgu Estetiği - Dudak ve Yanak Dolgusu

Dudak dolgusu, yanak dolgusu, dudak dolgunlaştırma çok merak edilen konulardır. Dudaklar gerek doğuştan gerekse yaşın etkisi ile ince olabilir. Burun kenarından aşağıya uzanan çizgiler ve kaş arası çizgiler yaş ilerledikçe derinleşir ve kişiyi daha yorgun gösterebilir. Dolgu Estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak videomuzu izleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz....

Botulinum Tokstin (Botoks) Uygulaması

Botulinum Tokstin (Botoks) Uygulaması

Ankara Dr. Volkan Tayfur Estetik Cerrahi Kliniği Botulinum Toksin Uygulaması ve tüm estetik cerrahi tedavilerimiz ile ilgili bilgi almak için Botulinum Tokstin (Botoks) Uygulaması videomuzu izleyebilirsiniz.

Dr. Volkan Tayfur - Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
WhatsApp İletişim